Makina me qera ne Ksamil

Kërkoni makinë me qira në Ksamil

Location
Pick-Up
Return
Pick-Up
LocalRent Sixt Hertz Alamo
Avis Budget Enterprise Europcar
Filters
Back
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€13 per day
2019
Viti: 2007
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€14 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€14 per day
2019
Viti: 2008
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€15 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€15 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€16 per day
2019
Viti: 2011
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€17 per day
2019
Viti: 2009
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€18 per day
2019
Viti: 2005
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€18 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€20 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€21 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€22 per day
2019
Viti: 2010
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€25 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€32 per day
2019
Viti: 2009
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€40 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€60 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€60 per day
2019
Viti: 2010
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€90 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€92 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€95 per day

Vlerësimi i kompanive me qira në Ksamil

Më poshtë është vlerësimi i kompanive të makinave me qira që ofrojnë shërbimet e tyre të marrjes me qira të makinave në Ksamil. Renditja bazohet në komentet e turistëve dhe çmimet më të ulëta.

Pse të marrësh me qira një makinë në Ksamil?

Makina me qera ne Ksamil

Një qytet i vogël në jug të Evropës është një vend i preferuar për një pushim veror relaksues. Vende të tilla janë kartolina e Ballkanit me diell, sidomos kur flasim për Shqipërinë. Por ka një truk që mund t'ju japë edhe më shumë liri dhe pavarësi në aventurën tuaj ideale - Ksamil makina me qira.

Liria e lëvizjes është një element kyç në një udhëtim biznesi ose argëtimi. Nuk do të vareni nga kushtet e motit, ngarkesa e punës ose oraret e transportit publik. Sidomos kur zgjidhni aeroportin e Ksamilit për makina me qira.

Çfarë makinash mund të merren me qira në Ksamil?

Ky vendbanim quhet edhe qytet edhe fshat sepse ka vetëm 3 mijë banorë të përhershëm. Sigurisht, kjo ndikon në numrin e ofertave të automjeteve që mund të merren. Pra, si mund të siguroni çmimin më të mirë Rent a Car Ksamil?

Lajmi i mirë është se mund të gjesh lehtësisht cilindo nga llojet më të njohura të trupit:

 1. Klasa e makinave ekonomike. Zgjedhja më e mirë për dhënien me qira të makinave afatshkurtër dhe afatgjatë Ksamil me një çmim të lirë.
 2. Makina e mesme. Sedanët e rehatshëm janë një kombinim i mirë i komoditetit dhe përballueshmërisë.
 3. SUV. Segmenti premium me hapësirë dhe rehati maksimale.
 4. I konvertueshëm. 80% emocione dhe vetëm 20% praktike.
 5. Minivan. Një familje e madhe mund të futet vetëm në një automjet të tillë.

Lloji i trupit është ndoshta faktori më i rëndësishëm në zgjedhjen që duhet të bëni. Mos nxitoni, mendoni dy herë.

Cmimi i makinës me qira në Ksamil

Prania e kompanive lokale të qirasë dhe opsionet kryesore të dërgesës sugjerojnë se mund të merrni makina me qira të lira në Ksamil. Shumëllojshmëria e politikave të çmimeve për shërbimet turistike në qytetet turistike shqiptare mund të befasojë turistët e papërvojë. Por ka disa mënyra të thjeshta që mund të merrni një marrëveshje më të mirë pa u futur në kartën tuaj të kreditit.

4 këshilla kryesore për të kursyer para:

 1. 7-14 ditë rezervim paraprak do të jenë të mjaftueshme.
 2. Preferoni marrjen me qira afatgjatë të makinës mbi atë afatshkurtër nëse plani juaj e lejon.
 3. Klasa ekonomike është lloji më buxhetor i udhëtimit këtu.
 4. Planifikoni udhëtimin tuaj në detaje që të mos keni nevojë të ndryshoni planet në momentin e fundit.

Krahaso çmimin:

Klasa e makinave Çmimi i qirasë/ditë
Makina ekonomike 20-40 €
Makinat standarde 40-60 €
SUV 50-150 €
Të konvertueshmet 50-150 €
Makina premium 100-200 €

Grafiku i kostos mesatare vjetore të marrjes me qira të makinës në Ksamil

Grafiku tregon koston mesatare të marrjes me qira të makinës në Ksamil në ditë. Ky çmim është llogaritur në bazë të një historie tre-vjeçare të rezervimeve për të gjitha klasat e makinave.

16 €
JAN
18 €
FEB
19 €
MAR
24 €
APR
35 €
MAY
45 €
JUN
63 €
JUL
67 €
AUG
51 €
SEP
25 €
OCT
22 €
NOV
19 €
DEC

Vetura me qira në opsionet e Ksamilit

Pasi të keni gjetur një model të mirë që dëshironi të rezervoni, mund të zgjidhni një grup shtesë opsionesh shtesë. Duke përdorur shtesa, automjeti juaj do të fitojë edhe më shumë funksione komoditeti ose sigurie për udhëtimin tuaj të ardhshëm.

Marrja me qira e një makine në Ksamil mund të zgjerohet me shtesa me pagesë:

 • Shërbimi shtesë i shoferit
 • Multimedia dhe navigimi
 • Sedilja për fëmijë (për fëmijët 0-6 vjeç)
 • Paketa e sigurimit CDW (karta juaj e kreditit mund të ndihmojë këtu)
 • Dorëzimi ose marrja me qira në aeroportin më të afërt.

Anulimi falas, gomat e freskëta, pagesa me kartë ose me para në dorë, pa depozitë (0 poshtë) dhe opsione të tjera mund të përfshihen gjithashtu në porosinë tuaj pa pagesë. Rezervoni tani për të parë të gjithë listën e shtesave të disponueshme ose kontaktoni menaxherin për sqarime.

Çfarë kompanish qiraje operojnë në Ksamil?

Localrent, Surprice, Sicily, Alamo, Budget, Avis dhe marka të tjera të mëdha mund të gjenden këtu. Edhe nëse nuk shihni një zyrë të njërës prej këtyre kompanive këtu, gjithmonë mund të përfitoni nga opsioni Shtesë i Shoferit ose Dorëzimi i çelësit. Kjo është mënyra më e lehtë për të marrë me qira makina në Ksamil dhe garanton rezultate cilësore.

Agjencia lokale e qirasë krenohet me disponueshmërinë e motoçikletave dhe automjeteve me çmime të mira. Si rregull, këto nuk do të jenë modelet më të fundit me kilometrazh të lartë, por në gjendje teknike shumë të mirë.

Rezervoni tani çdo ofertë që ju pëlqen në faqen tonë të internetit dhe automjeti juaj do të presë për mbërritjen tuaj.

Rent a car Ksamil komente

Ky gadishull parajsor mund t'ju japë një përvojë të paharrueshme udhëtimi. Por si do të jetë përvoja e vozitjes këtu? Bazuar në "rishikimet me qira të Ksamilit" ne kemi përpiluar një listë të tezave më të njohura të shprehura në internet.

Të mirat:

 • Ka shumë atraksione aty pranë që ia vlen të shihen
 • Shumë makina me qira të lira për 1 ditë
 • Zonë tepër e bukur që është e vështirë të shihet në këmbë
 • Niveli i mirë i kënaqësisë së klientit
 • Zgjedhje e madhe opsionesh shtesë (me pagesë dhe falas)

Kundërzimet:

 • Këtu janë kryesisht kompani lokale me qira
 • Sezoni i pikut është pak i shtrenjtë
 • Nuk ka gjithmonë një përzgjedhje të madhe modelesh të freskëta

Bazuar në të gjitha këto, mund të arrijmë në një përfundim të thjeshtë se marrja me qira e një makine është një mundësi e mirë që nuk do të shoqërohet me përshtypje negative.

Çfarë dokumentesh nevojiten për të marrë me qira një makinë në Ksamil?

Përvoja e drejtuesve të tjerë sugjeron që nuk do të hasni probleme kur merrni me qira një makinë në Ksamil. Kjo procedurë e thjeshtë kërkon që ju të siguroni dokumente standarde të udhëtimit: ID (pasaportë) dhe patentë shoferi.

Leja Ndërkombëtare e Shoferit nuk është një kërkesë, as një certifikatë rezervimi ose kupon zbritjeje (ato aplikohen automatikisht në porosinë tuaj).

Rezervoni tani për t'u siguruar që nuk do të humbisni një makinë të përballueshme për aventurën tuaj më të mirë në plazhin shqiptar.

Informacion për makinat me qira në Ksamil

Vendndodhjet Ksamil Albania, Sarandë, Tiranë, Tirana International Airport (TIA)
Llojet e makinave Makina kompakte, mini-makinë, Makinë ekonomike, Sedan, SUV, luksoze, minibus (minibus), makinë sportive, standarde, ekzotike, makinë elektrike, e konvertueshme, crossover, skuter, biçikletë, motoçikletë, motoçikletë
Mënyrat e pagesës Paratë e gatshme, Kartat e kreditit, Kartat e Debitit, Visa, Mastercard
Kompanitë e makinave me qira Avis, Alamo, Budget, Hertz, Sixt, Enterprise, Keddy, Localrent, Rentalcars, Kayak, Europcar, Budget, National, Thrifty, Goldcar, AutoAlb Rent, Autounion, Carwiz, Rent Point Albania, Rentmotors, RentPlus, Wheego< /td>
Opsionet Qira pa depozitë (pa depozitë), Transmision automatik, Karrige për fëmijë, Sigurim, CDW, Anulim falas, Kilometra e pakufizuar, Shofer i dytë në kontratë, Karton jeshil (Tarifa ndërkufitare), Rezervim online, Transfertë, Garanci e ulët çmimi

Makinë me qira të lirë në Ksamil

Nëse jeni duke vizituar Ksamil, mund të merrni me qira një makinë nga kompanitë ndërkombëtare të makinave me qira, zyrat e të cilave ndodhen në aeroport.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA)

Ruga Nene Tereza, Rinas 1504, Albania

Pyetjet e shpeshta për marrjen me qira të një makine në Ksamil

Sa kushton makina me qera ne Ksamil (Shqiperi)?
Ju mund të merrni me qira një makinë në Ksamil me një çmim duke filluar nga 20 Euro në ditë. Në verë, çmimi i makinave me qira është nga 40 Euro në ditë.
A mund të marrësh me qira një makinë në Ksamil pa depozitë?
Po. Makina me qera pa depozitë në Ksamil ofrohet nga kompania e qerasë Localrent.